ÚSZÁSOKTATÁS

Céljaink között kiemelkedő szerepe van az egészséges életmódra nevelésnek. Ennek egyik meghatározó színtere az első két évfolyamon megvalósuló úszásoktatás.

Tanulóinkat heti két alkalommal – testnevelés órák keretében – a Vízmű SC oktatói tanítják úszni a Fedett Uszodában. Az úszásoktatáson való részvétel nem kötelező. Azok, akik nem választják az úszást, a heti öt testnevelés mindegyikén az iskolában testnevelés órán vesznek részt.

Több olyan tanulónk is van, akik az alsó tagozatos úszásoktatásunknak köszönhetően városi, megyei és országos versenyeken is szép eredményeket érnek el.