Városi napközis tábor

Leendő elsősöknek

Középiskolák visszejelzései

A középiskoláknak tájékoztatni kell az általános iskolákat, hogy hogyan teljesítenek volt diákjaink a választott intézményben. Ezen visszajelzést tekinthetik meg az alábbi dokumentumokban:
2016 évi visszajelzések
2015 évi visszajelzések

NYELVOKTATÁS

Iskolánk híres magas szintű angol nyelvoktatásáról. Ezt igazolják a diákok, szülők, középiskolák visszajelzései is. 8. osztályos diákjaink évről-évre növekvő számmal tesznek alapfokú nyelvvizsgát angol nyelvből. Emelt szintű angol nyelvi osztályainkban tanuló diákjaink közül sokan a középiskola 9. évfolyamán sikeres középfokú nyelvvizsgát tesznek.

Nyelvoktatásunk csoportbontásban történik, osztálylétszámtól függően 10-14 diák tanul egy csoportban. Ez kitűnő lehetőséget biztosít a kommunikációs készség fejlesztésére, a mindennapos nyelvhasználat gyakorlására.

Diákjainknak lehetőségük van az idegen nyelv élő környezetben történő gyakorlására is. Felső tagozatos tanulóinknak minden évben tanulmányutat szervezünk advent idején Ausztriába, valamint kétévente Londonba is elutazhatnak 7-8. évfolyamos diákjaink. Alsó tagozatos tanulóink egynapos kirándulás keretében osztrák partneriskolánkat látogatják meg, illetve az osztrák tanulókat látjuk vendégül.

Nyelvoktatásunk a következőképpen valósul meg:

• 1-2. évfolyamon angol vagy német szakkör (szülői igény alapján)
  • Szülői igény és a 2. évi szintfelmérő (matematika és magyar) eredményétől függően (Hagyományainkhoz híven a 2017/18. tanévtől újra!):
    • a, angol nyelv (szintfelmérőn legjobb eredményt elérők, az évfolyam kb. 2/3-a)
    • b, német nyelv

a, Angol nyelv (2. évi szintfelmérőn jól teljesítők)

• 3. osztály: heti 2 óra órarendben
  • 4. osztály: heti 3 óra órarendben
  • 4. évi szintfelmérő (magyar, matematika, angol) eredményétől függően:

5. osztálytól:

• heti  5 óra angol + 2 óra német vagy 1 óra matematika és 1 óra informatika (emelt szintű angol nyelvi osztály)

vagy