INFORMATIKA- ÉS MATEMATIKAOKTATÁS

Névadónkhoz, Neumann János emlékéhez hűen fontosnak tartjuk az informatika és matematika oktatást.

Ezért az alsó tagozatban

• 1-2.évfolyamon heti fél órában, szakköri keretben ismertetjük meg kis diákjainkat az informatika alapjaival.
  • 3-4. évfolyamon órarendbe építve heti 1 órában tanulják diákjaink az informatikát.

Felső tagozaton 5. évfolyamtól a két tantárgy óraszámai a következőképpen alakulnak:

1. )Normál tantervű osztályainkban a szabadon tervezhető órakeret terhére egy informatika órát biztosítunk.
  2. )Emelt szinten angol nyelvet tanuló osztályainkban:
  • A választható órakeret terhére csoportbontásban  német nyelvet (2 óra/hét) vagy matematika-informatika (1-1 óra/hét)    tantárgyakat  választhatnak a szülők az általános iskolai tanulmányok teljes idejére.

Így ezekben a csoportokban hetente két informatika és öt matematika óra is lehet.