„A Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ – immár hagyományosan - ünnepélyes keretek között adja át az oklevelet és az ajándékot azon Vas megyei tanulók részére, akik az ebben a tanévben az általunk szervezett tanulmányi versenyen értek el első, második, illetve harmadik helyezést.”
Iskolánkból Káldy Fruzsina 5.a osztályos tanuló kapott meghívást a díjátadó ünnepségre, aki a
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny 2. helyezettje Vas megyében.
Szívből gratulálunk Fruzsinak!

Iskolánkban május 8-án rendeztük meg ezt a versenyt kifejezetten napközis tanulók részére. A csapatok második, harmadik, negyedik osztályos gyerekekből szerveződtek.

A vetélkedő témája volt az év fája (virágos kőris) és az év madara (vándorsólyom).

A jelentkező hat csapatból egy, betegség miatt nem tudott részt venni az eseményen.

A gyermekek változatos feladatok megoldásával mutathatták meg a témában való jártasságukat.

A jó hangulatú verseny alatt a kísérő pedagógusokat egy kötetlen beszélgetésre, tapasztalatcserére vártuk. Megtekinthették iskolánk Csodakertjét is, mely jó helyszíne minden évszakban a környezeti nevelésnek.

Eredmények:

1. helyezés: a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola csapata
  2. helyezés: a Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola csapata
  3. helyezés: a Dr. Csepregi Horváth János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csapata, Csepreg és a Győrvári Béri Balogh Ádám Általános Iskola csapata.

Iskolánk napközisei a harmadik legjobb eredménnyel zárták a versenyt.

Minden csapat oklevelet és szép ajándékot kapott.

Megyei napközis verseny 2018

Április 25-én került sor a Megyei Alapműveleti Matematikaverseny eredményhirdetésére, melyre évfolyamonként, a legjobb hat tanuló kap meghívást. Iskolánkból két negyedikes és három ötödikes tanuló várta nagy izgalommal a végleges eredményeket az ünnepélyes eredményhirdetésen.
Radányi Dániel 4.a osztályos tanuló 1. helyezett, Varga Máté 4.a osztályos tanuló 3. helyezett lett.
Az ötödik évfolyamon Káldy Fruzsina 1. helyezést, Szekér Gergely 4. helyezést, Háry Noémi 5. helyezést ért el. (Mindhárman az 5.a osztály tanulói)

Kiváló eredményükhöz nagyon gratulálunk!

Radányi Dániel 4.a osztályos tanuló és Káldy Fruzsina 5.a osztályos tanuló az országos fordulón képviseli Vas megyét, május 12-én Marcaliban.

Mindkettőjüknek eredményes szereplést kívánunk!

Alapműveleti matematikaverseny 2018

Benkő Krisztián, Németh Kristóf, Francsics Flórián, Rèthy Benedek: 1helyezés fiú 4x1000m váltò

Kövesdi Zoltán: 1 helyezés magasugrág

Pörgeti Balint : 2. helyezés magasugrás

Vinkò Hédi: 4. hely 60m síkfutás 6.hely távolugrás

Francsics Flórián: 4.hely 1500m síkfutás

Hosszú András: 4.hely magasugrás

Sajó Anett: 5.hely 1500m síkfutás

Benkő Krisztián: 5.hely 300m síkfutás

Szabó Fanni: 5.hely 600m síkfutás

Bordohányi Dorina: 8.hely 600m síkfutás

Kövesdi Zoltán és a 4x1000m csapat irány az országos döntő!

Megyei Atlétika Diákolimpia egyéni döntő

Iskolánk megyei angol nyelvi versenyt hirdetett Famous Britons címmel. A versenyre számos csapat jelentkezett a megye egész területéről.

Az első fordulóban közismert britekkel kapcsolatos feladatlapot kellett megoldaniuk a jelentkezőknek, a második fordulóban pedig projektet kellett készíteniük róluk.

A harmadik, egyben döntő, fordulóra az első két fordulóban legjobban teljesítő 5-5 csapatot hívtuk meg mindkét kategóriában. Ebben a fordulóban a négy nyelvi készségre épülő feladatokat kaptak a diákok. Íráskészségüket levélírással, beszédkészségüket képleírással, hallás utáni szövegértésüket egy dal meghallgatásával és szövegének kiegészítésével mértük. Az olvasási készségükről egy szövegértési feladattal adtak számot, activity formájában pedig szókincsüket mutathatták meg a versenyzők.

A verseny végén minden tanuló és felkészítő tanár ajándékot kapott. Gratulálunk Mindenkinek!

Eredmények:

5-6. osztály:

Tanulók Évf. Város Iskola Felkészítő tanár
1. Marton Eliána Düh Boglárka 6. Szombathely Olad Öhm Krisztina Linda
2. Pallag Márk Horváth Dániel 6. Szombathely Bolyai Menyhárt Izabella
3. Horváth Márk Sándor Ódor Barnabás 6. Szombathely Brenner Víziné Kárpáti Györgyi
4. Kovács Martin Tölgyesi Ákos 6. Szombathely Gothard Pallagné Csegezi Zsófia
5. Simon Alexandra Sipos Réka 6. Körmend Somogyi Béla Tagiskola Magyar Dóra

7-8. osztály:

Tanulók Évf. Város Iskola Felkészítő tanár
1. Mayer Julianna Pődör Blanka 8. Szombathely Gothard Pallagné Csegezi Zsófia
2. Sárközi Balázs Taletovits Zétény 7. Szombathely Gothard Ágoston Edit