Föld napi vetélkedő a Fenntarthatósági Témahét keretében

3 – 4. évfolyam

A vetélkedő megrendezésének célja, hogy felhívjuk a tanulók figyelmét környezetünk, valamint, Földünk védelmének fontosságára.

A vetélkedő feladatai: hulladék TOTÓ, szólások – közmondások, matematikai feladat, rejtvények, ügyességi feladat, képrejtvény

Az idei tanévben akadályverseny formájában került megrendezésre az osztályok közötti vetélkedő. Az akadályversenyt követően eredményhirdetésre került sor, ahol évfolyamonként, a legjobb három csapatot oklevéllel jutalmaztuk.

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

A mai napon véget értek az Idegennyelvi Hetek. Kihirdettük az 10 napos nyelvi kihívások győzteseit. Az alsó évfolyamon 1-1 nagyon aktív tanulót díjaztunk:
3.a Taba Dorka
3.b Antoni Ágoston
3.c Papp Hanna
4.a Radányi Dániel
4.b Egyed Barnabás
4.c Horváth Emma Sára
A legügyesebb osztályok a 3.c és a 4.b voltak, ők cukorkát kaptak. A felső tagozaton angol nyelvből az 5.a osztály, német nyelvből a 7.a osztály bizonyult a legaktívabbnak. Ők 1-1 tortát vehettek át jutalmul.
A Facebookos megosztós játékunk nyertese: Spatollaj Liza 6.b osztályos tanuló. Ő 2 db mozijeggyel gazdagabban térhet ma haza.

Idegennyelvi Hetek - kihívás eredményhirdetés

Az IDEGENNYELVI HETEK keretében tartottuk április 18-án, szerdán iskolánk németes diákjainak  a 7-8. osztályosok szépkiejtési versenyét

A kétfordulós versenyen a diákok először egy előre begyakorolt szöveget,  majd a következő fordulóban egy ismeretlen szöveget  olvastak fel rövid felkészülés után.
A szoros verseny végén a következő eredmények születtek:
1. helyezett:Novák Viktória 8.a
2. helyezett: Rőthy Hanna 7.a
3. helyezett: Hargitai Borka 7.a
Gratulálunk a résztvevőknek és a helyezetteknek!
Hagyományos szépkiejtési versenyünket idén is megrendeztük. Tanulóink először az általuk választott szöveget olvasták fel, majd egy számukra ismeretlen következett. Nagyon szép olvasást és kiejtést is hallhattunk. Gratulálunk a versenyzőknek és a díjazottaknak is!

Eredmények:

5.- 6. osztály:

1. hely: Sipőcz Gergő 5.a
    2. hely: Csejtey Anna 5.a
    3. hely: Smidt Mátyás 5.a

7.- 8. osztály:

1. hely: Bognár Márton 7.a
    2. hely: Pálmay Panna 7.a
    3. hely: Molnár Míra 7.a

Angol szépkiejtési verseny

A vetélkedő megrendezésének célja: felhívni a tanulók figyelmét a víz fontosságára, vizeink védelmére.

A vetélkedőn a csapatok, különböző feladatokat oldottak meg, melyek témája a víz, a víz/vízpart élőlényei, valamint, a vízvédelem. Matematikai, környezetismereti, valamint, magyar irodalommal kapcsolatos (elméleti, gyakorlati, írásbeli és szóbeli) feladatok színesítették a vetélkedőt.

A vetélkedő eredménye:
1. helyezés - 4.a osztály csapata
2. helyezés - 4.b osztály csapata
3. helyezés - 3.a osztály csapata
4. helyezés - 3.b osztály csapata
5. helyezés - 3.c osztály csapata
6. helyezés - 4.c osztály csapata

"A víz fontos, felelős vagy érte" - vetélkedő a 3 - 4. évfolyamon

Január 17-én, második alkalommal rendeztük meg 3. és 4. osztályos tanulók számára a "Kis Meteorológusok" - iskolai vetélkedőt. A vetélkedő témája: névnapokhoz, és egyéb népi megfigyelésekhez kapcsolódó időjárás előrejelzések a természetben. A vetélkedőn (írásbeli, szóbeli és ügyességi) feladatokat oldottak meg a tanulók. Az uzsonnát követően nagy izgalommal várták az eredményhirdetést. Oklevelet, mesekártyát és csokoládét kaptak a versenyen résztvevő,osztályukat képviselő csapatok.

A vetélkedő eredménye:
1. helyezés – 3.b osztály csapata
2. helyezés – 4.c osztály csapata
3. helyezés – 3.c osztály csapata
4. helyezés – 4.b osztály csapata
5. helyezés – 3.a osztály csapata
6. helyezés - 4.a osztály csapata

Kis meteorológusok 2018

3 – 4. évfolyam
A vetélkedőt hatodik alkalommal rendeztük meg. A verseny célja, felhívni a tanulók figyelmét az egészséges életmód fontosságára. A vetélkedőn szellemi és ügyességi feladatokat oldottak meg. Oklevelet, müzlit és banánt kaptak a versenyen résztvevő csapatok tanulói.

A vetélkedő eredménye: 1. helyezés – 4. a osztály csapata
2. helyezés – 3. b osztály csapata