Digitális Gyermekvédelmi Stratégia

A Kormány az 1488/2016. (IX. 2.) Korm. határozattal elfogadta Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját. A Stratégia egyik célja, hogy a köznevelési intézmények honlapján naprakész információk legyenek elérhetók az online gyermekvédelem területén alkalmazható jogszabályokról, védelmi lehetőségekről és a médiaműveltség növelését célzó programokról.

A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia Intézkedési Terve V1/3. intézkedéséhez kapcsolódóan az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociálpolitikáért Felelős Helyettes Államtitkárság elkészítette A magyar gyermekvédelmi rendszer működése az online környezetben történő gyermekveszélyeztetés tükrében címü tájékoztató anyagot. A dokumentumot a Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság kérésére az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztó Intézet közzétette a Nemzeti Köznevelési Portálon.

2017.

SZEPTEMBER

1.  8:00

 Tanévnyitó - első tanítási nap

6. 16:30

Szülői értekezlet 1-4. évfolyam

7. 16:30

Szülői értekezlet 5-8. évfolyam

13.

Kalandváros 1-4. évfolyam

28.

Állatok a népmesékben-iskolai vetélkedő

29.

Népmese Napja – mesék – bábelőadások

30.

Tanösvény bemutatása ovisoknak. – Esőnap okt. 07.

OKTÓBER

 

Papírgyűjtés

 

Erdei iskola -2. évfolyam

2-6.

„Állati jó hét” – állateledel gyűjtés

4.

Zene világnapja

4.

Állatok Világnapja – „Mondd, szereted az állatokat?” – városi verseny 3-4. évfolyamosok számára

5.

Megemlékezés az Aradi vértanúkról – osztálykeretben

6.

Tanítás nélküli munkanap - Nevelési értekezlet (diákoknak szünet)

11. 16:30

Fogadóóra 1-4. évfolyam

12. 16:30

Fogadóóra 5-8. évfolyam

20.

Köztársaság ünnepe-iskolai megemlékezés-iskolarádió

20.

Iskolai könyvtárak éjszakája

27.

Halloween délután és Tökfaragó verseny

NOVEMBER

Okt.30.-Nov.3.

Őszi szünet (utolsó tanítási nap október 27. péntek, első tanítási nap november 6. hétfő)

 

Egészségnevelési hónap

15.

Egészségnap 1-2. évfolyam

16. 17:00

Pályaválasztási szülői értekezlet 8. évfolyam

28. 16:30

Nyitnikék – Iskola bemutatása ovisoknak

29.  Nyílt tanítási óra az 1.a illetve a 3. évfolyamon

29. 16:30

Fogadóóra 1-4. évfolyam

30.  Nyílt tanítái óra a 1.b illetve az 5. évfolyamon

30. 16:30

Fogadóóra 5-8. évfolyam

DECEMBER

 

Adventi gyertyagyújtás hétfőnként

 

Mikulás ünnepség és az Aranyhíd Nevelési - Oktatási Integrációs Központban

5.

Mikulás ünnepség 1-2. évfolyamon az óvodásoknak

8.

Mikulás party a Diákönkormányzat szervezésében

13.

Adventi kirándulás Grazba

22.

Madárkarácsony

22.

Karácsonyvárás

dec. 27- jan. 2.

Téli szünet /utolsó tanítási nap december 22. szerda, első tanítási nap január 3. szerda/

2018.

JANUÁR

15.

Óvodások rajzversenyének eredményhirdetése

23.

Kultúra napja - osztálykeretben

26.

SZM Bál

26.

Első félév vége

29.

Osztályozó értekezlet

31.

Szülői értekezlet 8. évfolyam

FEBRUÁR

2.

Félévi értesítők kiosztása

5.

Félévi értekezlet - tanítás nélküli munkanap

6.-12.

Neumann programsorozat

6.

Neumann nyomában – városi komplex tanulmányi verseny 3-4. évfolyam

6.

Neumann –CEO kupa

7.

Városi matematika verseny 2. évfolyam

9.

Farsang 5-8. évfolyam

9.

Farsang 1-2. évfolyam

13.

Nyíltnap – leendő elsősöknek

14. 16:30

Szülői értekezlet 1-4. évfolyam

15.

Farsang 3-4. évfolyam

15. 16:30

Szülői értekezlet 5-7. évfolyam 

23.

Kommunisták és egyéb diktatúrák áldozataira megemlékezés - osztálykeretben

MÁRCIUS

 

Megyei Zenei Műveltségi Verseny

5-9.

Pénzügyi – és Vállalkozói Témahét

9.

Napközis gála

10.

Pályaorientációs nap – tanítás nélküli munkanap

14.

Nemzeti ünnep – megemlékezés (iskolai)

19.

Tanítás nélküli munkanap - Tantestületi kirándulás (diákoknak szünet)

21.

Mesetarisznya – városi vetélkedő 1-2. évfolyam

21. 16:30

Fogadóóra 1-4. évfolyam

22. 16:30

Fogadóóra 5-8. évfolyam

22.

Víz világnapja

29.-Ápr.3.

Tavaszi szünet /utolsó tanítási nap március 28. szerda, első tanítási nap április 4. szerda/

ÁPRILIS

 

Nemzetközi Gyermekkönyvnap – városi verseny

9-13.

Digitális témahét

9-28.

Idegennyelvi hetek

9.

Szintfelmérő 4. osztályosoknak - magyar

10.

Szintfelmérő 4. osztályosoknak - matematika

11.

Szintfelmérő 4. osztályosoknak -angol

11.

Költészet napjáról megemlékezés

16-20.

Állateledel gyűjtés

16-20.

Adománygyűjtés hete

17.

Megyei angol verseny döntője

19.

Városi környezetismereti verseny 2. évfolyam számára

21.

Nevelési értekezlet – tanítás nélküli mankanap

23-27.

ÖKO-hét (Fenntarthatóság – környezettudatosság témahete)

24. Látogatás az osztrák testvériskolában

28- május 1.

Határtalanul pályázat – Erdély – 7. évfolyam

MÁJUS

 

Megyei rajz – és kézműves verseny

 

Napközisek városi versenye, Madarak és fák napja

2. 16.30

Fogadóóra 1-4. évfolyam

3. 16.30

Fogadóóra 5-8. évfolyam

9.

Helytörténeti nap 5-8. évfolyam

16.

Leendő elsősök szülői értekezlete

16.

Idegennyelvi mérés 6.,8. évfolyam

19. SZM majális

23.

OKM mérés 6., 8. évfolyam

25.

Hősök Napja – Megemlékezés osztálykeretben

28-június 1.

Erdei iskola 3., 4., 6. évfolyam számára

JÚNIUS

4.

Nemzeti Összefogás Napja

11.

Osztályozó értekezlet 1-8 évfolyam

12.

Környezetvédelmi világnap

13.

Tanulmányi kirándulás 1-8. évfolyam

14.

DÖK nap – Tanítás nélküli munkanap

14.

Jó tanulók, jó sportolók köszöntése

15.

Ballagás

21.          18:00

Tanévzáró

22. Tanévzáró értekezlet

TIOP-1.2.3-09/1-2010-0034 Közös tudásbázis kialakítása az iskolai könyvtárak fejlesztésével – Együttműködés a Paragvári Utcai Általános Iskola és a Neumann János Általános Iskola között

TÁMOP-3.1.7-11/2-0556 Referenciaintézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése
„Csodakert” A Szombathelyi Neumann János Általános Iskolában

A pályázat zárása

Kapcsolódó anyagok