Tisztelt Szülők!

Iskolánk a 2015/2016-os tanévben teljesen áttért az elektronikus napló használatára. Ennek nagyon sok előnye van a korábbi papíralapú naplóval szemben. Az egyik legfontosabb talán az, hogy a szülő már a gyerek hazaérkezése előtt értesülhet iskolai teljesítményéről, kitűzött dolgozatok időpontjairól. Naprakészen követhető a diák jegye, hiányzása.

A napló kezelésének megkönnyítésre készült el ez a segédlet. Bármilyen kérdés esetén, ami nem szerepel a leírásban, kérem keressen a neumannrgazd@gmail.com e-mail címen!

Felhasználói segédlet (A leírásban szereplő képek kattintással nagyíthatók.)
Adatok ellenőrzése
Órarend megtekintése
Üzenetek
Jelszó változtatás/új jelszó igénylés
E-mail cím regisztrálás
Gyakran Ismételt Kérdések - kérjük, hogy mielőtt kérdez, olvassa el a kérdéseket!

https://neumann.mozanaplo.hu oldalon a kapott felhasználónévvel és jelszóval, vagy az iskola weboldalán lévő E-napló menüponton keresztül.
Felhasználónév esetén a rendszer kis és nagybetű között nem tesz különbséget, de jelszó esetén a kis és nagybetűk között különbség van.

Bejelentkezés után az alábbi képek valmelyikét kell látnia:

Akinek több gyereke jár az iskolába, annak először a ceruza ikon () segítségével ki kell választania, hogy melyik gyerek adatait szeretné látni.

Ha a ceruza ikonra kattintott, a következő felületet látja: (Egy gyerek esetén alapértelmezés szerint ez a kép látható)

egygyerekesszulo

Itt megtekinthetők a tanuló órái, tanárai és a tananyag. A naptár lapozható.
Megtekinthető a gyerek hiányzása, annak típusai, (igazolt vagy sem), valamint az ellenőrzője is.

Egy gyerek esetén azonnal az adatok jelennek meg, több gyerek esetén először a ceruza ikonra kell akttintani.

adatok
Lehetőség van az adatok ellenőrzésére, amik egy központi rendszerből kerültek importálásra. Kérjük, ha eltérést tapasztal, akkor azt az osztályfőnöknek jelezze. Ugyanitt tudja megtekinteni az osztályt tanító tanárokat is.

Órarendek menüt választva. Amennyiben több gyereke jár az iskolába, a Diák legördülő menüből kell kiválasztani a tanuló nevét.

Itt lehet megtekinteni a kapott üzeneteket, valamint a rendszertől a kapott értesítéseket. Ezekről egy piros körben lévő felkiáltójel tájékoztat a képernyő jobb felső sarkában.

Az Üzenet írása lehetőséget választva van lehetőség a tanárokkal felvenni a kapcsolatot.

Az üzenet beállítása részben lehet beállítani, hogy miről kér a szülő értesítést Mozanaplón keresztül, vagy akár e-mailben. Ehhez először regisztrálni kell egy e-mail címet. (Lásd később)

Adatok menü à Jelszó

Meg kell adni a régi jelszót, majd az újat kétszer.

A jelszónak meg kell felenie a sárga téglalapban leírtaknak.

A felhasználónév megváltoztatására nincs lehetőség, azt a rendszer generálja a vezetéknévből, valamint a keresztnévből.

Elfelejtett jelszó esetén kérem, írjon a neumannrgazd@gmail.com e-mail címre feltüntetve a szülő és a tanuló nevét, osztályát. Az új jelszó biztonsági okokból csak személyesen vehető át az iskolában, annak elkészültéről e-mailben küldünk értesítést.

E-mail cím regisztrálása

Szükséges a Mozanaplóban egy e-mail címet regisztrálni, hogy a szülő értesítést kapjon e-mailben is a jegyekről, dolgozatokról, hiányzásokról, stb.
Adatok menü à Saját adalap

Az e-mail cím megadása után ne felejtsen el a Módosítás gombra kattintani!

Az e-mail cím regisztrálása után e-mailt fog kapni, amiben a Jóváhagyom gombra kell kattintani.

Gyakran Ismételt Kérdések

K.: Mi a teendő, ha az adataimban hiba van?
V.: Ön nem tudja megváltoztatni, kérem jelezze a neumannrgazd@gmail.com e-mail címen a hiba pontos megjelölésével.

K.: Más is látja az én adataimat?
V.: Nem.

K.: Ki látja a rajtam kívül a gyerekem adatait, jegyeit?
V.: Ahogyan a hagyományos naplót is csak a tanító tanárok láthatják, így az e-naplóban szereplő jegyekhez, hiányzásokhoz, bejegyzésekhez is csak ők férnek hozzá.

K.: Megadjam-e a gyerekemnek a felhasználónevemet, jelszavamat?
V.: Minden tanuló külön felhasználónévvel rendelkezik, így minden tanuló a saját adatait meg tudja nézni.

K.: Több gyerekem is jár a Neumannba. Ilyenkor minden gyerekhez külön felhasználónevet kapok?
V.: Nem, a szülő egy felhasználónévvel tudja megnézni mindegyik gyermekének az adatait.

K.: Több gyerekem van, mégis külön felhasználóneveket kaptam. Mi a teendő?
V.: Jelezze a neumannrgazd@gmail.com email címen vagy valamelyik osztályfőnöknek, hogy melyik azonosítót kívánja megtartani, valamint a gyerekek nevét, osztályát!