Tájékoztatás az utazási kedvezmények igénybevételéhez használható okmányokról és dokumentumokról

Az Oktatási Hivatal Ügyfélszolgálatának tájékoztatása alapján 2017. november 13. napjától, a mellékletben található okmányok és dokumentumok megléte mellett lehet igénybe venni az utazási kedvezményket.
Melléklet itt letölthető.

2018 március 10-én, a pályaorientációs nap keretén belül az 5. évfolyamos tanulók játékos feladatok segítségével a pályaismeret bővítését és az önismeret fejlesztését gyakorolták.

A 6. évfolyamosok pályaorientációs vetélkedőn vettek részt, amely a szakmák közötti eligazodást és a mélyebb pályaismeretet segítették. A vetélkedő célja volt a többféle szakma megismerése mellett, a gyermekek kommunikációs és együttműködési készségeinek a fejlesztése is.

A hetedikesek „Pálya Puzzle” foglalkozáson a pályaválasztást meghatározó tényezőket vették számba interaktív foglalkozás keretében. A tanulók tesztek, játékos feladatok megoldásával a pályaorientációs döntést meghatározó személyes jellemzőket gyűjtötték össze, rendszerezték.

A 8. osztályosok "Tudatos Jövőépítő" tréningen az egyéni életpálya tudatos vitelére, az életpályadöntések megalapozására és azok következményeire kaptak választ. A résztvevők alapvető karriertervezési ismereteket sajátítottak el és pályatervezési módszereket ismertek meg.

A program sikeres lebonyolításában a Vas Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztályának pályatanácsadói valamint Kardos Bernadett iskolapszichológus volt segítségünkre.

Pályaorientációs nap

Örökös ökoiskola