Iskolánk 2013 óta partneriskolai kapcsolatot ápol az ausztriai St-Egyden- Würflach Volksschule diákjaival. Az ott élő gyerekek heti egy órában szakköri foglalkozás keretében tanulnak magyart.
Május 30-án 25 kisdiák St-Egyden község polgármester- helyettese, az iskola igazgatója, magyartanára és néhány szülő kíséretében látogatást tett iskolánkban. Néhány magyar dallal és mondókával rövid bemutatót tartottak diákjainknak , másodikosainkkal együtt németül és magyarul számoltak, énekeltek. Tízóraizás után buszra szálltak, és egy kisebb németet tanuló neumannos diákcsoport kíséretében ellátogattak Kőszegre a Stájer házakhoz. Múzeumlátogatás, rövid séta a tanösvényen, ebéd a szabadban, játék, majd az Óház-kilátó szerepelt a programban. A gyerekek közben mindkét nyelven ügyesen kommunikáltak egymással. A következő tanévben a mi diákjaink látogatnak St-Egydenbe és Würflachba, és szereznek remélhetően hasonló szép élményeket.

Testvériskola látogatása