Támogatókat keresünk

Engem mindig arra neveltek, ha valaki segítségre szorul, nyújts felé segítő kezet. Azt is mondták, ha bajban vagy ne szégyelld mások jóakaratú támogatását kérni, elfogadni. E két gondolat jegyében szántam rá magam, hogy megosszam problémámat.
Sokszor megtapasztaltam már, ha baj van, az emberek összefognak és szinte hihetetlen dolgokra képesek. Egy komoly betegség, egy elvesztett otthon, egy széthullott család megérinti az emberek lelkét. Különösen igaz ez, ha gyerekekről van szó. Ez esetben, bár nem ilyen mélységű a tragédia, de gyerekekről van szó, akik életminőségén szeretnék javítani. Iskolánkban 370 tanuló ebédel nap, mint nap. Rég kinőttük az ebédlőt. Hosszú ideje próbáljuk a körülményeket változtatni, de a pénztelenség mindig leküzdhetetlen akadály maradt. Így mára a helyzet tarthatatlanná vált. A gyerekek ½ 12-kor kezdik az étkezést és a délutánban ¼ 4-kor jön ki az utolsó gyerek az ebédlőből.
Most megcsillant egy kis remény, talán kibogozható a gordiuszi csomó. Egykori szolgálati lakás terhére kétszer akkorára növelve az ebédlő területét mindenki időben kulturált körülmények között kellő időben fogyaszthatná el ebédjét. Ehhez mi a fenntartó segítségével előkészítjük az átalakítást, saját dolgozóink, szülők segítenek a bontásban. A szakipari munka elvégzését és járólapokat, a csempét és a szükséges bútorzatot viszont nem tudjuk önerőből előteremteni. Az alapítványunk minden tartalékát erre fordítja, hiszen a gyerekek nevelési körülményeinek javítását is hivatott segíteni, de ez sem elegendő.
Sok éve tartó nehézségen, a nyár folyamán szeretnénk úrrá lenni, hogy mire eljön a szeptember iskolánk tanulóinak 2/3-a méltó körülmények között ebédelhessen.
Minden velünk együtt érző, a gyerekekért tenni akaró segítségét örömmel és hálás köszönettel fogadjuk és természetesen az elért eredményről beszámolunk.

Köszönettel:

Csapó Erzsébet
a Neumannos Tanulókért Alapítvány kuratóriumának elnöke

Számlaszámunk: 10200641-47013870-00000000

Intézményvezető választás

A pályázati felhívás 2017 február 28-án jelent meg a kozigallas.gov.hu oldalon.

Az EMMI által megszabott határidőre egy pályázat érkezett, melyet itt lehet
megtekinteni.

Az alábbi linken elolvashatók Csapó Erzsébet intézményvezetői pályázatával kapcsolatos vélemények.

A vélemény-nyilvánító szavazás eredménye:

Iskolánk 2013 óta partneriskolai kapcsolatot ápol az ausztriai St-Egyden- Würflach Volksschule diákjaival. Az ott élő gyerekek heti egy órában szakköri foglalkozás keretében tanulnak magyart.
Május 30-án 25 kisdiák St-Egyden község polgármester- helyettese, az iskola igazgatója, magyartanára és néhány szülő kíséretében látogatást tett iskolánkban. Néhány magyar dallal és mondókával rövid bemutatót tartottak diákjainknak , másodikosainkkal együtt németül és magyarul számoltak, énekeltek. Tízóraizás után buszra szálltak, és egy kisebb németet tanuló neumannos diákcsoport kíséretében ellátogattak Kőszegre a Stájer házakhoz. Múzeumlátogatás, rövid séta a tanösvényen, ebéd a szabadban, játék, majd az Óház-kilátó szerepelt a programban. A gyerekek közben mindkét nyelven ügyesen kommunikáltak egymással. A következő tanévben a mi diákjaink látogatnak St-Egydenbe és Würflachba, és szereznek remélhetően hasonló szép élményeket.

Testvériskola látogatása