2017. március 22-én délelőtt vonatra szálltunk. Miután megérkeztünk a Kőszegfalva megállóhelyre, leszálltunk és átkeltünk a főúton. Egy csodálatos, nagy kiterjedésű tó látványa fogadott Bennünket. A Vízügyi Igazgatóság kiküldött szakembere tájékoztatást tartott számunkra a víztározó építésének körülményeiről. Megtudtuk, hogy a tározó 2010-ben készült el, több évtizedes tervezés és egyeztetés után. A 2 km hosszúságú és 1 km szélességű tározó vízmélysége átlagosan másfél méter. Legfontosabb funkciója, hogy a létesítmény árvíz esetén 5,2 millió köbméter vizet képes betározni.

A jó idő közeledtével mindenkinek ajánljuk, hogy látogasson el ide, ha egy kellemes kirándulásra vagy horgászásra vágyik.

Látogatás a lukácsházi víztározónál