Iskolánkban az idegen nyelvi munkacsoport évről évre angol vonatkozású témanapot tart. Idén a választás a Palacsinta Napra esett. Valójában ez a nap a húshagyókedd Shrove Tuesday) - a húsvét előtti 41. napra eső kedd – a nagyböjt előestéje. Ez az utolsó lehetőség mindenféle ételek fogyasztására, a bőséges étkezés ugyanis nagyböjtben tilos. Tehát a házban megmaradt tojásokból, vajból, zsírból palacsintát készítettek, ezért ezt a napot Palacsinta Napnak nevezték. Angliában ezen a napon országszerte palacsintafutást (Pancake Race) szerveznek, amelynek során a résztvevők kötényben, serpenyővel a kezükben, palacsintát dobálva vesznek részt. Február 28-án tanulóink palacsintajegy ellenében lekváros és kakaós palacsintát kóstolhattak, melyhez szörpöt is kaptak. A finom édességek elfogyasztása után mindenki vidámabban folytatta napját. Happy Pancake Day!

Pancake Day 2017